یو پی اس آنلاین چیست؟

یو پی اس آنلاین چیست؟

یو پی اس آنلاین چیست؟

5 (100%) 1 vote


سیستمهای یو پی اس بطور کلی به سه گروه آفلاین، لاین اینتراکتیو و آنلاین تقسیم میشود. در پاسخ به این سوال که یو پی اس آنلاین چیست باید گفت، در گروه یو پی اسهای آفلاین جریان برق اساسا از یک مسیر بای پس برقرار و به مصرف کننده انتقال داده میشود و بار انتقال داده شده ممکن است شامل نوسانات ولتاژ قابل قبول و مجاز باشد. در این نوع معمولا مدار بای پس دارای تجهیزات خاصی غیر از یک کلید رله نیست. هنگامی که برق قطع و یا ولتاژ نوسانات زیادی داشته باشد، مدار بای پس قطع و مدار اینورتر به باتری ها وصل میشود.

یو پی اس آنلاین 1024x427 یو پی اس آنلاین چیست؟ | یو پی اس | باتری

سیستم اینلاین اینراکتیو دارای برخی تجهیزات برای بهبود کیفیت برق مدار بای پس است. تفاوت اصلی یو پی اس آنلاین چیست؟ یو پی اس آنلاین در هنگامی که برق شهر وصل است انرژی باتری های را تامین و انرژی اینورتر را از یک تامین کننده DC کوچک تامین میکند و در هنگام قطع برق این انرژی توسط باتری تامین میشود. در واقع این سیستمها حفاظت بیشتری را تامین میکنند و نویز برق شهر در دو مرحله در یکسو کننده ورودی باتری و اینورتر خروجی باتری فیلتر میشود.

سیستمهای یو پی اس آنلاین غالبا برای تمام انواع مصارف برق ذخیره شده مناسب می باشند و در تمام انواع یو پی اس جزو کارآمدترین مدلها محسوب میشوند.

%name یو پی اس آنلاین چیست؟ | یو پی اس | باتری

ضرورت استفاده از یو پی اس آنلاین

یو پی اس های آنلاین دارای برتری ویژی ای از نظر ایجاد یک برق با کیفیت حتی بدون مدار نویزگیر پیشرفته می باشند یعنی بخاطر نوع چیدمان مدار، نویزگیری طبیعی طورت میگیرد و نیازی به بورد خاص نمی باشد. بنابراین برای مصارف عادی  تا مصارف خاص یو پی اس آنلاین توصیه میشود. البته ممکن است در مواردی راندمان و مصرف باتری قدری بیشتر باشد ولی قیمت این یو پی اسها بسیار مناسب است.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را در مورد این مطلب ثبت کنید